Home –  Zdraví – Jaké babské rady pomohou na chřipku?

Jaké babské rady pomohou na chřipku?

Jaké babské rady pomohou na chřipku?

Pokud chytíme chřipku, často běžíme k lékaři, který nám naordinuje dostatek vitamínů, klidový režim a samozřejmě i léky na tlumení teploty a bolesti. Pokud ale nejsme milovníky lékařů a jejich léků, můžeme si často pomoci i sami. Vhod přijdou babské rady. Ty však nemusí pomoct jenom ve chvíli, kdy máte k lékařům odpor, ale třeba i ve chvíli, kdy doma léky nemáte a vzhledem k víkendům a svátkům jsou ordinace zavřeny. Pojďme si tedy sdělit možnosti, které jsem osobně vyzkoušel i já a mohu je doporučit.

Zkuste koření, které máte doma

Ideální možností, jak proti chřipce bojovat, je určitě koření. To má dnes doma samozřejmě každý a tak není problémem vytvořit odvar, který bude nejenom chutný, ale i prospěšný pro naše zdraví. První variantou je hřebíček, zázvor, skořice a med. Z daných ingrediencí stačí vytvořit jednoduchý nápoj, který pijeme nejlépe horký. Jelikož dané suroviny mají antiseptické a protizánětlivé účinky, mohou nám poměrně snadno pomoci.

Stejně tak nám ale pomůže také česnek. Ten je vhodné užívat opravdu ve velké míře, nejlépe potom syrový. Jednoduchá, nasucho opečená topinka s česnekem je tak na chřipku zázrak. Stejně jako běžná česnečka. Ani její příprava není složitá. Samozřejmě její pozitiva nemusíme pocítit jenom ve spojení se chřipkou, ale jak mnozí z nás vědí, je ideální i na kocovinu.

Další dobrou surovinou v případě chřipky je také křen. Ten je dobré nastrouhat, smíchat s medem a následně konzumovat. I tato kombinace vás nadchne účinky, které jsou antibiotické a dezinfekční. Ideální je tuto směs konzumovat alespoň 5x denně, ve formě několika lžiček.

Jak na různé obklady?

Při chřipce nám ale může pomoci i běžná voda. Je pouze dobré vědět, jak s ní naložit. Já doporučuji tři hlavní metody, které by vám zaručeně měli pomoci. Tou první je střídání horké a studené vody. Nejprve namočte nohy do horké a následně je vyndejte a navlečte na ně ponožky, které byly máchány ve vodě studené. Takto zalezte do postele a nechte stimulovat krevní oběh.

Druhou možností, která souvisí s využitím tekutin, je poté studený zábal. Ten je ideální v případě vysokých horeček. Postup je jednoduchý, a to ručník namočený ve studené vodě, který položíte na své tělo. Následně se zabalíte do suchého a vlezete pod peřinu. Samozřejmě postup je třeba opakovat.

Třetí možnost, jak využívat vodu, je samozřejmě její pití. Ideální jsou nejenom teplé čaje, nebo různé citronády, ale také běžná voda. Při chřipce je vhodné příjem tekutin až zdvojnásobit. A to nejenom proto, že tělo mnoho vody vypotí, ale také proto, že močí se dobře odplavují různé škodliviny a tak jednoduše přispějete k tomu, aby dané bakterie tělo co nejrychleji vyloučilo pryč. Vhodná je ale i jakákoliv polévka, nejlépe však domácí. Například kuřecí vývar má pozitivní vliv i na případné zahlenění.