Home –  Novinky – Jsme milovníci nákupů? Vypadá to, že ano

Jsme milovníci nákupů? Vypadá to, že ano

Jsme milovníci nákupů? Vypadá to, že ano

Ačkoliv to zcela odporuje mým zájmům a mému přesvědčení, lehce chápu to, že pro některé rodiny i jednotlivce je smyslem života vyrazit o víkendu do nákupního centra. Samozřejmě jak za účelem nákupů, tak i za účelem se pobavit v rámci různých akcí, nebo i za tím účelem, že se zde nají ve fast-food řetězcích. Důvodem tohoto článku ale není jakkoliv zpochybňovat jejich zájmy, nebo je přesvědčovat o tom, že to není správné. V rámci tohoto tématu totiž chci upozornit na zajímavou novinku, a to na fakt, že obchodní centra dnes doslova vznikají, jako houby po dešti. Pravda, řada z nich se mění v důsledku změn majitele (viz nedávná směna řetězce Interspar na Albert), ale je i řada takových, které vznikají.

V letošním roce se otevřou brány dalších pěti!

Že lidé nakupování skutečně milují, to určitě dokazuje fakt, že jenom v letošním roce se můžeme těšit na to, že se právě nyní otevře 5 nových nákupních center. Osobně sice tyto neosobní domy se vším příliš nemiluji, ale developeři jistě vědí, co dělají, když jsou daná stavby stále výnosným byznysem. Pokud jste milovníci nákupů a bydlíte ve městech jako Kladno, Praha a Hradec Králové, můžete jásat. Mezi ty projekty, které se chystají, patří totiž mimo jiné třeba Central Kladno, Galerie Stromovka, AuPark Hradec Králové. Všude tam budou mít možnost návštěvníci nakoupit především oblečení a potraviny, ale i desítky dalších typů zboží. Na jednu stranu výhoda toho, že je vše na jednom místě, ale na druhou stranu problém s tím, že takové nákupy rozhodně nejsou nijak osobní.

Pokud bychom se podívali do minulosti, pouze rok zpátky, a to do roku 2014, je třeba říci, že i v tomto roce patřily počty otevíraných nákupních center mezi výrazné. V toto období se totiž otevřelo také 5 zcela nových prostor, konkrétně třeba Galerie Teplice, Pivovar Děčín či Quadrio v Praze. Vrcholným rokem však byl rok 2008, jelikož v tento rok vzniklo zcela nových center hned 9.

Postup se zastaví

Předpokládají to nejenom odborníci, ale předpokládám to i já. A to informaci, že se počet nových nákupních center pomalu zastaví. Zároveň si ale nemyslím, že by snad vše došlo ke krachu. Spíše jsem přesvědčený o tom, že ty stávající budou měnit majitele a budou revitalizovány, aby nabídli opět něco nového, co lidé samozřejmě chtějí.

Pokud tedy patříte mezi milovníky nákupů a těšíte se na nové obchody, potom pevně doufám, že vás právě má novinka o nové výstavbě potěšila. Stačí jenom doufat, že dané prostory budou stále odrážet hlavně požadavky zákazníků, jelikož jedině tak dokážou skutečně přinášet požadované zisky jejich majitelům. A ačkoliv i v minulosti vše vypadalo velmi dobře, roky 2010 a 2011 znamenaly problém. To už je ale na jiné povídání, jelikož to souvisí hlavně s ekonomickou stránkou věci nejenom u nás…