Home –  Zdraví – Léčba akné a kdy je potřeba to již rešit

Léčba akné a kdy je potřeba to již rešit

Léčba akné a kdy je potřeba to již rešit

Máte problémy s akné a nevíte, jak je vyřešit? Dnes je možností léčby hned několik. Podívejme se tedy na to, jaké to konkrétně jsou. Tou nejjednodušší je určitě změna našeho životního stylu. Ta souvisí třeba s tím, že bychom se měli více zaměřit na zdravé stravování, stejně jako bychom se měli zaměřit hlavně na pití bylinných čajů, nebo kefíru. To vše totiž výrazně pomůže k tomu, abychom minimalizovali vznik tohoto problému, který dnes postihuje nejenom mladé, ale v některých případech i starší osoby.

S jednoduchou léčbou ale souvisejí i různé krémy, roztoky, nebo snad zásypy. Jejich účel použití je v tomto směru také poměrně jednoduchý, jelikož plně stačí jejich pravidelná aplikace na postižená místa. Dnes je na trhu výrobků na několik desítek a tak je vhodné vybírat jak podle hodnocení, tak samozřejmě i podle osobních preferencí.

Když musí pomoci lékař

Jsou ale i metody, které lze vyzkoušet v kosmetickém salonu, nebo v ordinaci lékaře. Jednodušší metodou je takzvaná léčba pomocí laseru, která je nazývána zkratkou LLLT, což v překladu znamená Low Level Laser Therapy. Jedná se v tomto směru o speciální typ neinvazivní léčby, v rámci které jen pokožka našeho těla stimulována a dochází k tomu, že jsou energizovány jednotlivé buňky. Ty se v rámci toho mnohem výrazněji reprodukují, s čímž souvisí i to, že vzniká větší množství kolagenu. Dochází také k lepší látkové výměně a odstraňování buněk starých. A to vše logicky vede právě k tomu, že se dostaví onen pozitivní výsledek spojený s tím, že odstranění akné probíhá zkrátka rychle.

Druhou možností léčby je takzvaná metoda s pomocí demodexu. Zde už se jedná o metodu invazivní, jelikož jsou do oblasti kůže aplikovány různé látky, které jsou bohaté třeba na síru, zinek, ale také bór. V tomto ohledu dochází k tomu, že jsou eliminovány různé bakterie, které mají na vznik akné také vliv. Nutno dodat, že tato metoda je považována za dlouhodobou a tak je třeba s ní skutečně nepřestávat, pokud se výsledky mají opravdu rychle a brzy dostavit.

Léčba pomocí léků

Poslední variantou je léčba pomocí konkrétních léků, které nám předepíše lékař. Ty konzumujeme nejčastěji ve formě tabletek, a to v pravidelných intervalech. Nutno říci, že tato metoda je využívána u skutečně velmi problémových případů, jelikož u standardního akné se využívají metody popsané níže. Samozřejmě i zde platí, že konkrétní postup této metody jasně určuje lékař. Problémem nemusí být ani to, pokud je tato metoda kombinována s jinou, výše uvedenou, nebo je kombinována s posledním typem, kterým je fototerapeutická léčba. Ta je využívána hlavně u jednodušších forem, kdy jsou ničeny bakterie v jednotlivých ložiscích daného problému. Tuto metodu lze využívat také jako velmi dobrou prevenci. Dokáže totiž velmi pozitivně ovlivnit funkci mazových žláz, což vede k tomu, že dané potíže s jejich ucpáváním nejsou tolik časté.