Home –  Cestování – Turecká Alanya – město pro milovníky nákupů, památek i příjemné dovolené

Turecká Alanya – město pro milovníky nákupů, památek i příjemné dovolené

Turecká Alanya – město pro milovníky nákupů, památek i příjemné dovolené

Je jenom málo lidí, kteří by nemilovali cestování. I já, jak jsem napsal ve své charakteristice, miluji poznávání zajímavých míst. V tomto směru se chci podělit s informacemi o jedné z destinací, kde jsem se nacházel v létě loňského roku. Jedná se o město Alanya, které je známá jako velmi navštěvovaná turistická destinace. Pokud zůstaneme u toho, že vaším zájmem je hlavně příjemná dovolená, je třeba říci, že vás tato lokalita určitě nadchne. A to jak pro poměrně nízké ceny hotelů, tak i pro nádherné pláže. Je to hlavně Kleopatřina pláž, která patří mezi jednu z nejvyhledávanějších v celé Evropě. Ačkoliv má hrubší písek, je čistá a často může nabídnout i poměrně vysoké vlny.

Kdo však nemá rád moře každý den, může trávit čas nejenom u hotelových bazénů, ale také v místním aquaparku. Ten nabídne na můj vkus poměrně dobré ceny. Nevýhodou je ale to, že několik atrakcí se pouští jenom v určených intervalech. S tím samozřejmě souvisí i často větší fronty, které u nich jsou.

Jaké pamětihodnosti je třeba navštívit?

Jste-li milovníky historie, musíte se stejně jako já vydat na místní hrad. Ten je nepřehlédnutelnou dominantou celého města. Nejenom, že se nachází na velkém skalním masivu, ale navíc se vlastně jedná o hrady dva – nižší a vyšší. Dostat se k nim není složité, jelikož využít můžete buď taxi, městský autobus, nebo lze vyrazit po svých. Vstupné je lidové a tak se můžete kochat jak historickými místy, tak i zajímavými výhledy do okolí.

Další významnou památkou je i takzvaná Red Tower, tedy červená věž. Tu najdeme v těsné blízkosti přístavu a dnes se řadí také mezi jednu z hlavních dominant města. Zajímavostí je, že přímo pod danou věží se nachází i prostor, kde v minulosti parkovali také lodě. Vše doplňují ale i další památky, jako je třeba socha Mustafy Kemala Ataturka, ale samozřejmě i několik desítek mešit s nepřehlédnutelnými minarety.

Ráj pro milovníky nákupů

Kromě příjemné dovolené, ale i zajímavými místy Alanaya nadchne také ty, kteří milují nakupování. Zde musím podotknout, že ačkoliv mnozí vychvalují tyto možnosti v souvislosti se smlouváním, já měl pozitivní zkušenosti s obchody za pevnou cenu. Zboží zde totiž bylo podstatně levnější. Například trička je možné koupit za ceny okolo 100 – 200 korun. Samozřejmě na své si přijdou i milovníci suvenýrů, u kterých jde smlouvání o něco lépe, a ceny nejsou nijak nastřelené.

Ideálními místy, kde se dá váhovně nakoupit, jsou samozřejmě hlavní ulice, ale samozřejmě i samotná oblast nazývaná jako bazar – tedy tržiště. Ta je umístěna v těsné blízkosti autobusového nádraží a je zde otevřeno nejenom přes den, ale samozřejmě i v noci po setmění. Pozor však na to, že samotné uličky jsou velmi spletité a tak se vám často může stát, že zabloudíte a podruhé jenom těžko najdete obchod, který jste měli v plánu navštívit.