Home –  Novinky – Zajímají vás novinky ze světa mobilů? Veletrh MWC 2015 je ukázal

Zajímají vás novinky ze světa mobilů? Veletrh MWC 2015 je ukázal

Zajímají vás novinky ze světa mobilů? Veletrh MWC 2015 je ukázal

Každý rok se v Barceloně koná veletrh, který nese název MWC. Ani letošní ročník nebyl výjimkou. A jelikož jsem právě v tu dobu v tomto evropském městě pobýval –  v rámci své poznávací cesty, nechal jsem se samozřejmě nalákat a chtěl jsem vědět, jaký telefon bude v následujících letech skutečným hitem na poli tohoto sortimentu. A pokud stejně jako já patříte mezi fanoušky mobilních technologií, přináším vám na toto téma článek. A věřte, že zklamáni nebudete.

BlackBerry a Lenovo

Tyto dvě značky spolu stále velmi konkurují a tak není novinkou, že se chtěli navzájem trumfnout v rámci toho, kdo navrhl a samozřejmě vyrobil lepší telefon. První jmenovaná značka přišla s modelem BlackBerry Leap, který má pětipalcový displej s velmi dobrým rozlišením, a to konkrétně 1 280 × 720 pixelů. Pro milovníky skutečně dokonalého zobrazování velmi dobrý volba. Výkon mobilu sice může být o něco menší, ale jelikož překvapila cena, a to do 10 000 Kč, určitě je tento mobil dobrou volbou – já osobně bych si ho koupil.

Konkurence přišla s mobilním telefonem s označením Lenovo Vibe Shot. Už se samotného lze zjistit, že velkou roli zde bude hrát hlavně fotoaparát. A nemýlil jsem se, jelikož ten má rozlišení celých 16 megapixelů. Jistotou je také stabilizace obrazu, nebo možnost přisvětlení. Stejně jako výše uvedený konkurent má tento mobil pětipalcový displej a o něco výkonnější, konkrétně osmi jádrový procesor.

Samsung a HTC

I tyto dvě firmy si doslova šlapou po krku, a tak je vhodné jejich novinky také lehce vzájemně porovnat. Osobně jsem spíše fanouškem první jmenované značky, a tak s ní také začnu. Novinkou, se kterou přišla, je Samsung Galaxy S6, který v mnoha směrech připomíná první chytré mobilní telefony této značky. Při bližším zkoumání ale zjistíte, že je prošpikován moderními prvky, jako je Super AMOLED QuadHD displej, procesor s osmi jádry, nebo fotoaparát s šestnácti megapixely. Špičkou, která mě zaujala, je funkce bezdrátového nabíjení.

Konkurent, a to HTC One (M9) zase nabídne velmi elegantní design, který vychází z modelu M8. Co ale rozhodně předčilo očekávání, to je fotoaparát, jelikož ten nabídne rozlišení více než 20 megapixelů! Otázka tedy je, zda je to stále ještě mobil? Ostatně osmijádrový procesor, 3 GB RAM paměti či grafika Adreno 420 dávají tušit, že jde hlavně o velmi nadupaný stroj, který vás rozhodně nezklame.

To nejlepší na konec – ZTE Grand S III

Co mě osobně udivilo nejvíce, to je právě tento mobil. Pokud se totiž před svými přáteli chlubíte tím, že váš mobil má čtečku otisků prstů, potom tento mobil strčí tuto funkci do kapsy. Dokáže totiž uživatele rozpoznat podle jeho sítnice. Tato unikátní funkce samozřejmě ještě více přispívá k celkové bezpečnosti. Pokud tedy máte ve svém telefonu data, která chcete udržet v tajnosti (ať už to jsou firemní dokumenty nebo fotky vaší přítelkyně), s tímto mobilním telefonem rozhodně chybu neuděláte.